4 tipy pro péči o mladou pleť. Věnujte jí maximální pozornost

Problémy obecně řešíme, až když nastanou a v péči o pleť tomu není jinak. Zvýšenou pozornost začínáme pleti věnovat ve chvíli, kdy zaznamenáme první vrásky, jenže to už je trochu pozdě. Pečovat bychom o ni měli už mnohem dřív, a to již v mladistvém věku. Pamatujte, co pleti dáte, to vám také vrátí, a v tomto případě to platí dvojnásob.

Je vám 20+ a péči o pleť nepřikládáte váhu? To je ovšem velká chyba. V péči o pleť je velmi důležité naučit se rutině – správné čištění, odlíčení pleti, používání vhodných pleťových krémů a opomínat by se nemělo ani na pleťová séra. To vše je klíčem ke svěží a pěstěné pleti ve vyšším věku. Když je vám kolem 20 let, vaše pleť je právě v té nejlepší kondici. Jenže kolem 25. roku věku v pleti dochází k úbytku kolagenu a jeho tvorbě a mohou se objevit první jemné vrásky. Proto nezanedbejte prevenci již od začátku a své pleti věnujte maximální pozornost. Jak na to?

Pleť vždy odličte a vyčistěte

Vrátili jste se z bujarého večírku v pozdních hodinách a jediné na co máte pomyšlení je spánek? Tohle si raději rozmyslete. Ještě, než ulehnete do postele, vždy svou pleť odličte od nánosu make-upu a důkladně vyčistěte – tento krok dodržujte každý den, a to bez kompromisů! Tímto krokem si vytvoříte účinný návyk, díky kterému bude vaše pleť čistá a bude se tak moci lépe přes noc regenerovat. 

Nenechte pleť žíznivou

Hydratace je dalším velmi důležitým krokem v péči o pleť, a je podstatná v každém věku. Jenže jaký krém nejlépe zvolit? Vyhledávejte takové přípravky, které jsou určené pro váš typ pleti. Přípravky z řady Youth Complex od značky Nuance jsou určené přímo pro mladistvou pleť, chrání ji proti škodlivým vlivům okolního prostředí a pomáhají předcházet vzniku prvních vrásek.

Vybírat můžete ze dvou typů denního krému – pro normální až smíšenou pleť nebo pro suchou pleť – oba dva krémy obsahují přírodní aktivní látky, které zajišťují výživu, intenzivní hydrataci a poskytují rozjasnění.

A v neposlední řadě také noční krém, který vaši pleť vyživí během vašeho spánku, a po probuzení je pleť krásně projasněná.

Nikdy, nikdy a nikdy nezapomínejte na SPF ochranu

Tento krok zmiňuji opravdu často, ale má to své opodstatnění. Krémy obsahující SPF ochranu napomáhají v boji proti pigmentovým skvrnám a vráskám, jejich cílem je také snaha vyhnout se popraskaným žilkám. Krém obsahující SPF ochranu na pleť aplikujte každé ráno pod make-up, ať už se chystáte ven, nebo ne a používejte jej během každého ročního období.

Dodržujte správnou životosprávu

Aby byla vaše pleť zářivá a svěží, nepostačí pouze kvalitní přípravky, ale také správná životospráva. Do svého jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu, kvalitní tuky v podobě oříšků, vlákninu, dodržujte dostatečný pitný režim a dopřávejte si kvalitní spánek. Snažte se naopak vyhýbat stresu a stresovým situacím, kouření, nadměrnému pití alkoholu a častému ponocování.

TIP: Jednou za měsíc si dopřejte také kosmetické ošetření, během kterého vám kosmetička důkladně vyčistí pleť a provede masáž obličeje, která přispívá k uvolnění svalového napětí a navození harmonizace těla.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...