4 tipy, jak se v létě starat o pleť. Zapomeňte na make-up a pleť hydratujte

Léto je v plném proudu a s nástupem tepla a slunečních dnů je velmi důležité pamatovat na péči o naši pleť. V letních měsících je pleť vystavena vyšším teplotám, slunečnímu záření a většímu pocení, což je pro ni velká zátěž. Abychom udrželi pleť zdravě vypadající, svěží a krásnou, je třeba se řídit několika jednoduchými kroky.

Udržujte pleť hydratovanou

V letních měsících je důležité pleť pravidelně hydratovat. Teplé počasí a časté pocení mohou způsobit, že se pleť vysuší, a to může vést k nepříjemnému podrážděním a tvorbě suchých míst. Používejte lehké hydratační krémy nebo gely, které jsou vhodné pro váš typ pleti. Skvělými hydratačními přípravky jsou krémy od značky Nuance z řady Hayluron Active. Hydratační krém aplikujte na obličej, krk i dekolt dvakrát denně - ráno a večer. Pamatujte také na dostatečný pitný režim, abyste tělo hydratovali i zevnitř.

Používejte ochranný krém s UV filtrem

Sluneční paprsky jsou v létě intenzivnější, a proto je důležité chránit pleť před škodlivými účinky UV záření. Používejte kvalitní opalovací krém s dostatečně vysokým SPF faktorem a aplikujte ho na obličej i na vystavené části těla minimálně 30 minut před sluněním. Opakujte aplikaci každé 2 hodiny, zejména po koupání nebo výrazném pocení, třeba při sportovních aktivitách.

TIP: Nevíte, jak krém s SPF používat a který z nich se hodí pod make-up? Na to jsem se zaměřila v jednom z našich minulých článků

Minimalizujte líčení

V letním horku se snižuje přirozená schopnost pleti regulovat mazové žlázy, což může způsobit větší tvorbu mazu a nepříjemný pocit mastné pokožky. Pokud to je možné, minimalizujte používání těžkého líčení, zejména make-upu. Sáhněte po lehčích produktech nebo zkuste raději pouze hydratační krém s lehkým odstínem. Přirozený vzhled je v letním období nejen in, ale také šetrnější k vaší pleti.

Čistěte pleť pravidelně

Kvůli většímu pocení je důležité pravidelně pleť i čistit a odstranit z ní nečistoty a nadbytečný maz. Doporučuji mýt obličej jemným čisticím gelem nebo pěnou dvakrát denně – opět ráno a večer. Čisticí krémová pěna na obličej a oči APIVITA Cleansing Foam s výtažky z olivovníku, levandule a propolisu čistí pleť, aniž by ji vysušovala. Odstraňuje make-up a nečistoty pomocí jemných čisticích látek a mydlice lékařské. Po náročnějším dni je také vhodné obličej osvěžit tonikem. Vyhněte se agresivním čistícím přípravkům, které obsahují alkohol – ty by mohly pleť ještě více vysušit.

Dodržováním těchto čtyř kroků můžete minimalizovat zátěž na vaší pleti a udržet ji zdravou, svěží a krásnou i v letních měsících. Rozmazlujte svou pleť správnou péčí a užijte si léto bez starostí.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vraťte vlasům sílu a lesk. 5 jednoduchých kroků, jak na to

Trápí vás po létě suché a lámavé vlasy? Jestliže se svých kadeří nechcete vzdát ani o centimetr, vsaďte na kvalitní přípravky - i vlasy potřebují dostatečnou hydrataci a péči. Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých kroků, díky kterým dosáhnete kýžených výsledků.

Více...

Jsou lepší pleťové krémy nebo pleťové oleje? Známe odpověď

Přemýšlíte o pořízení nového pleťové přípravku, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem? Na tuto velmi častou otázku jsme se zaměřili a v dnešním článku vám přinášíme odpověď. Dozvíte se nejenom, jaký je mezi těmito přípravky rozdíl, ale také, pro který typ pleti se hodí.

Více...