4 kroky, jak nezatěžovat pleť v letních měsících

V průběhu letních měsíců bychom se měli o naši pleť starat jinak, než jak je tomu na podzim a v zimě. Především kvůli vysokým teplotám a sluníčku bychom ji neměli příliš zatěžovat. Jaké přípravky používat a co tedy dělat, aby naše pokožka během léta prospívala?

Peeling provádějte pravidelně

Příchod letních měsíců je období jako dělané na pravidelný peeling. Pomocí peelingu vyčistíte zanesené póry, a navíc se zbavíte odumřelých částí kůže. Díky tomu tak předejdete předčasnému stárnutí pleti, vzniku pigmentových skvrn, vrásek a odstraníte přebytečný maz.

Mastné krémy vyměňte za lehčí variantu

Namísto těžkých, hutných a mastných krémů, které jste zvyklí používat v chladnějších měsících, raději sáhněte po lehčí variantě – nejlépe po hydratačním krému, který dokáže pleť dlouhodobě hydratovat, vyživovat a přesto nezatěžovat. Mými dlouhodobými favority jsou přípravky od značky Nuance, která vám nabízí několik produktových řad. Ty jsou určeny pro různé potřeby a typy pleti, zároveň vyberete přípravek vhodný i podle vašeho věku. 

Přípravky obsahují komplexy aktivních látek ve vysoké koncentraci, pleti prospívají a nezatěžují ji. Kromě přípravků na pleť značka Nuance nabízí také přípravky i pro péči o tělo.

Namísto make-upu používejte BB krém

Jste zvyklé každé ráno na svůj obličej aplikovat make-up? Zkuste jej v létě vyměnit za BB nebo CC krém. Tyto krémy jsou lehčí, kryjí nedostatky, hydratují a ve většině případů obsahují i UV ochranu. V jednom z našich minulých článků jsme se zabývali rozdílem mezi BB a CC krémem. Ačkoliv by se totiž mohlo zdát, že jde o jeden a tentýž přípravek, opak je pravdou.

TIP: Abys svou pleť před sluníčkem ještě více ochránili, aplikujte na pleť i krém obsahující SPF 30 nebo 50 - a to, i když je zataženo.

Nezapomínejte pít

I když správný výběr kosmetických přípravků dokáže s naší pletí „zázraky“, stejně nezbytný je i pitný režim. Abyste své tělo dokázali hydratovat zevnitř, vypijte denně alespoň dva litry čisté vody. Naopak omezte konzumaci kávy a svůj jídelníček obohaťte větším množstvím čerstvé zeleniny a ovoce. Skvělou variantou pro dopolední i odpolední svačinu jsou právě zeleninovo-ovocné smoothie.

Víte, že? Vitamin C vám může pomoci, když vaše pleť potřebuje vzpruhu. Působí jako silný antioxidant při ochraně proti volným radikálům, což dokáže proces stárnutí pokožky značně zpomalit.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...