Ze života

Používat hydratačních krémy v zimním období?

S novým rokem a poklesem rtuti v teploměru se objevují dotazy na používání hydratačních krémů v zimním období.
„Jsou vhodné? Neublíží mojí pokožce? A který je pro mě ten pravý?“

Více...
Problematika

Micelární vody a chřest: co mají společného?

Téma micelárních vod je stále živé a přelévá se z čekáren ambulancí a kosmetických salonů do drogerií, lékáren i běžných supermarketů.

Více...
Ze života

Jak vybrat vhodnou pleťovou masku?

Venku mráz nebo deštivo, v místnostech příjemně vytopeno. Pokožka dennodenně dostává nelítostné rány z teplotních rozdílů a náležitě trpí. Chcete jí pomoct? Chcete zazářit na některém z nadcházejících plesů? Pak určitě nepodceňujte sílu pleťové masky.

Více...
Novinky

Jedna rostlina, jedno řešení

Značka Klorane je ve Francii hitem s dlouholetou tradicí. V našich končinách představuje produktovou dermokosmetiku známou spíše zasvěceným. Kvalita uvedených produktů je nesporná, a pokud vaše srdce bije pro botaniku a flóru jako to moje, naleznete v této řadě mnoho stálic, které nezklamou. Garantuji vám, že se jen obtížně budete rozhodovat, který produkt zvolit. Neulehčí vám to ani jednoduchý, čistý a nesmírně „botanický“ design produktů.

Více...
Sledujte nás
Ze života

Kdy je vhodný čas na dermatologický zákrok?

Zimní období je ideální k provádění plánovaných chirurgických zákroků. Nižší venkovní teplota není komplikací hojení ani nás nesvádí k výletu do bazénu či jinam k vodě. Vyjma lyžování dokáže většina klientů svědomitě dodržovat omezenou pohybovou aktivitu a zasněžené ulice jen málo lákají sednout na kolo. Sluneční paprsky jsou kromě hor spíše ojedinělým jevem, a tak se i případné pocení rozumně redukuje. 

Více...
Ze života

Atopie, aneb když kůže svědí a svědí a svědit nepřestává

Svědění je jedním z nejčastějších, ale také nejvíce obtěžujících projevů kožních onemocnění. Je celkem běžné, a pokud trvá krátce, je pouze nemilou epizodou. Když se ovšem vrací s železnou pravidelností, dovádí nemocného často až na samotnou hranici duševního zhroucení.

Více...