Ze života

Jak se starat o pleť pod rouškou? Dermoporadkyně Markéta Kejdušová radí, jak na to

Nošení roušek či jiných ochranných pomůcek se pro nás v této době stalo nezbytností. Ačkoliv nás tyto pomůcky chrání, naše pleť může na jejich nošení reagovat výskytem akné či vyrážky. Co tedy dělat, když se naše pleť zhorší a po jakých přípravcích sáhnout? Na tyhle a další otázky odpověděla dermoporadkyně Markéta Kejdušová.

Více...
Ze života

Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Více...
Ze života

Mějte stárnutí pokožky pod kontrolou. Vsaďte na kvalitní produkty

Stárnutí pokožky a tvorba vrásek je přirozený proces, který k životu jednoduše patří. Pokud ale o pokožku správně pečujeme, tvorbu vrásek dokážeme účinně zpomalit.  Základem je dodat pleti vše potřebné v podobě kvalitních přípravků.

Více...
Ze života

Kdy použít deodorant a kdy antiperspirant? A víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Pocení je přirozený proces, který v lidském těle funguje jako důležitý termoregulační nástroj – udržuje stálou teplotu. Zároveň pomáhá tělu zbavovat se škodlivých látek a působí také jako ochranný filtr před UV zářením. Tento složitý mechanismus, který chrání organismus před přehřátím, je řízen hormony a nervovým systémem. Nejvíce se potí dlaně, chodidla, podpažní jamky a třísla.

Více...
Sledujte nás
Ze života

Trápí vás lupy nebo vypadávání vlasů? Základem je správná péče

Důležitou a zásadní péčí pro krásné vlasy je mytí a jejich následné ošetření. Základem je používat šampon, který je vhodný pro váš typ vlasů. Dbát byste měli i na množství použitého šamponu. Pro vlasy krátké nebo středně dlouhé by mělo množství odpovídat velikosti lískového oříšku. Pro dlouhé vlasy použijte dvojnásobek.

Více...
Škola opalování

Jak chránit děti před sluníčkem?

Příchod léta a horkých letních dnů donutí téměř každého zamyslet se nad nutností opalovacích přípravků, o to víc, pokud jste rodiče. Jak zajistit, aby byly děti dostatečně chráněny a zamezilo se nežádoucím účinkům slunečního záření?

Více...