Krása & Styl

Modré světlo: seznamte se!

BlueLight je tady s námi, zjsitěte více

Zjistěte více o modrém světle a jeho vlivu na vaši pokožku.


Upřímně? Normální reklamní trik, abyste si koupili novej krém, myslela jsem si, když jsem najednou všude narážela na termín modré světlo, anglicky blue light.


Ale čím víc jsem googlila a četla, tím víc jsem se děsila.


Něco mezi UV a infra


Modré světlo je prostě část světelného spektra, která se ale v poslední době masivně uplatňuje v LED obrazovkách, ať už mobilu, televize, nebo počítače/tabletu.


Na rozdíl od UV záření, které vám kůži prostě spálí, a vy tím pádem na beton víte, že je něco špatně, modré světlo žádné viditelné škody nepáchá. Bohužel páchá škody skryté.


Modré světlo proniká hluboko do kožních vrstev a narušuje kolagenová vlákna. To znamená, že to pružné pojivo, díky němuž se kůže po úsměvu vrátí na své místo, ochabuje a přestává fungovat.


Stárnutí na počkání + nespavost


Je to v háji medovým, fakt u obou věcí může být modré světlo hlavní příčinou.


Dlouhodobé narušování kolagenových vláken může během několika let zařídit ztrátu pružnosti a rychlejší vznik vrásek, což dohromady znamená stárnutí. Dřív, než jste si mysleli, že to přijde.


Navíc to jde dvakrát rychleji, protože je velmi vysoká pravděpodobnost, že vám modré světlo také naruší spánek. Jak to?


„Blik a jste o hodinu chudší v denní porci spánku!“


Modré světlo v LED obrazovkách je natolik kvalitní, že mozek ho vyhodnotí jako denní světlo, hladina „spavého“ hormonu melatoninu začne klesat a nám se najednou nechce spát, i když už je noc. Takže místo do knížky zíráte před spaním do mobilu a pak se divíte, že jste zíráním strávili skoro hodinu. Zní vám to povědomě?


Dá se to vypnout???


Tady začínají dobré zprávy. U většiny smartphonů se dá zapnout filtr modrého světla, a když to nebudete moct najít, zadejte do Googlu svůj typ telefonu a příkaz „filtr modrého světla“. Věčné čučení do mobilu se tedy dá jakž takž vynulovat. Tam si děláte jen vrásky v očním okolí, jak na tu obrazovku brejlíte.


Horší je to u televizí. Ty úplně supernové a supermoderní filtr mají, ale jen některé.


A u počítačů je to zatím v plenkách, ale už existují aplikace, resp. počítačové programy, které si stáhnete a ony odfiltrování modrého světla zajistí. Jak moc jsou kvalitní, to vůbec nedokážu posoudit.


Dá se to poškození zmírnit?


Volejte sláva a 3 dny se radujte! Dá se zmírnit.


Kosmetické laboratoře vyvíjejí produkty, které mechanicky či chemicky dovedou vytvořit na pokožce bariéru působící jak proti modrému světlu, tak proti škodlivým vlivům okolního prostředí, jako jsou smog a prach. Některé dokonce mají složku tlumící vnitřní negativní důsledky působení stresu, které se projevují na kůži.


Už brzy se tak můžete těšit na dost solidní krémy, které potřebují mírně vystresované a rozlítané osoby čučící a zírající každou chvíli do obrazovky. Jako třeba já. Nejste to náhodou i vy?


Jednou za čas nastává v kosmetickém světě revoluce. Zdá se, že ta chvíle přišla právě teď. Denně jsme vystaveni kontaktu s mobilními telefony, tablety a obrazovkami počítačů a televizí. Je prakticky nemožné, aby jejich záření na naši pokožku nijak nepůsobilo. A zde je prostor pro informaci o tzv. modrém světlu. Ano, blue light bude velkým… [...]

Jednou za čas nastává v kosmetickém světě revoluce. Zdá se, že ta chvíle přišla právě teď. Denně jsme vystaveni kontaktu s mobilními telefony, tablety a obrazovkami počítačů a televizí. Je prakticky nemožné, aby jejich záření na naši pokožku nijak nepůsobilo. A zde je prostor pro informaci o tzv. modrém světlu. Ano, blue light bude velkým tématem letošního podzimu a přijde s ním mnoho převratných kosmetických novinek. Nechte se překvapit a sledujte nás!