Krása & Styl

Co není vidět, NEEXISTUJE!

Největší kosmetický zločin, který kdy kdo vynalezl, jsou zvětšovací zrcátka. Dokonale osvětlená zvětšovací zrcátka. Prostě taková zrcátka, ve kterých uvidíte i ty pupínky, které doopravdy neexistují a nikdo (nikdo!) je doopravdy nevidí. Sepsala bych petici Zvětšovací zrcátka v ČR nechceme.


Nedávno jsme byli na víkend v maďarských lázních a po dni v termálních pramenech (dovedete si představit ty horkem zvětšené póry na kůži) mě v koupelně čekalo tohle perfektně osvětlené zvětšovací zrcátko.


Co se dělo dál, vám nebudu popisovat. Byl to saigon. Pustila jsem se úplně do všech pupínků, které jsem našla, a to mi věřte, že jsem našla i ty, které tam vůbec nebyly.


„Z Maďarska jsem odjížděla s vizáží malomocného v pokročilém stadiu.“


Mohla bych samozřejmě upřímně přiznat, že je to moje blbost a že jsem – mírně řečeno – nemoudrá žena. Ale ráda bych si tady a teď vylila svou zlost na zvětšovací zrcadla a zálibu hotelů umisťovat je do každé koupelny.


Nehnípejte, co neexistuje


Dovolte mi uvést ještě jednu story. Moje krásná drahá sestra přijela na kafe a měla dost rozdělaný obličej, přičemž jindy má pleť jako med. Ptám se, co se děje.


„Manžel konečně namontoval osvětlení k zrcadlu v koupelně.“


Ano, tak prosté to je. Nechci vás nabádat, abyste nechaly pupínky růst jak dříví v lese, ale nepřehánějte to, nebuďte jako já a má sestra.


K zrcadlu přistupujte jen při běžném osvětlení, zvětšovacích zrcátek si nevšímejte a nedokonalosti na pleti neřešte radikálně. A už vůbec se nepouštějte do nějakých mačkacích akcí, pokud máte po horké lázni nebo po cvičení zvětšené póry.


Když uzraje (čas)


Pro případy, kdy nejde o ignorování neexistujících pupínků, ale na tváři se vám skvěje pořádný pupenec, doporučím korekční dvoufázovou tyčinku Hyséac od Uriage. Vodičku ze zelené části aplikujte na postižené místo, zánět se zklidní a zmírní se tvorba mazu. Korektor z druhé části tyčinky zakryje inkriminovanou oblast a vy budete smět vyrazit mezi lidi.


Další šikovné korekční tyčinky najdete v řadách od Vichy, Eucerinu nebo Biodermy. Poraďte se s lékárníky u Dr.Maxe, pomohou vám vybrat tu pravou.